“Am descoperit ca atunci cand iubesti viata , viata te iubeste si ea la randul ei.” – Arthur Rubinstein
Sa invatam sa apreciem viata, in fiecare dimineata cand ne trezim avem o noua sansa de a face o minune,un miracol, o bucurie .....Multumiti creatorului pentru acest dar nemarginit si incepeti ziua cu iubire si optimism in suflet. Sa ne bucuram de lucrurile marunte , mirosul unui trandafir, o zi insorita, o plimbare pe plaja, o prietenie sincera, etc. Lucruri care nu costa nici bani si nici efort sau timp indelungat si totusi lucruri atat de minunate care le putem experimenta in orice moment doar sa avem dorinta de e le vedea si a nu trece nepasatori pe langa ele. Iubiti viata in totalitatea ei si viata va va rasplati nemarginit. Orice iubiti, iubiti din inima si fara a astepat rasplata. Iubiti sincer si neconditionat iar viata va va rasplati nelimitat.


Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu